روانشناسی قبل از ازدواج

5 روش برای داشتن زندگی ایده ال و بی نظیر (قسمت اول)

بی نظیر ترین روش های داشتن زندگی عالی

5 راز برای داشتن زندگی زندگی ایده ال و بی نظیر

همانطور که می دانید ازدواج یکی از مهمترین و شیرین ترین وقایع زندگی هر فردی می باشد و همچنین یاد بگیریم چگونه یک زندگی ایده ال و بی نظیر بسازیم و به کار ببندیم این شیرینی دوچندان می شود.

واقعیت امر این است که خیلی از ما ها ادعا می کنیم که اطلاعات زیادی در این زمینه داریم در حالیکه این چنین نیست و آموخته های ما اندک است و به شما تبریک می گویم که در مسیر رشد و تکامل گام نهاده اید و در جهت بهبود کیفیت زندگی خود هستید.

از کجا این را می دانم؟؟؟ زیرادر حال خواندن این کتاب الکترونیکی هستی در این کتاب میخواهم چند دستور العمل و راز را با شما دوستان خوبم به اشتراک بگذارم تا به واسطه ی اون ها بتونید یه زندگی شاد وعالی رو تجربه کنید.

راز اول: در زندگی همیشه و هر لحظه مسئولیت پذیر باشید

مسئوولیت پذیری در زندگی عامل بسیار مهمیه . زن و شوهری که مدام تقصیرها را گردن هم می اندازند و مسوولیت اعمال و رفتار خودشون رو به عهده نمیگیرن نمی توانند زندگی شادی رو تجربه کنند و این میتونه در سایر جنبه های زندگی اون ها تاثیر بگذاره .

حتما از خودتون می پرسید علت اختالفات و دعواهای زن و شوهری چیه؟ چرا زن و شوهر ها با هم اختالف پیدا میکنند و سر آخر هم با هم دعوا میکنند ؟

خب یکی از علل میتونه این باشه که اون ها در محیط های فرهنگی متفاوتی بزرگ شده اند و زن و شوهر هر کدام مسائل را از نگاه خودشان میبینند سطح سواد والدین هم در این امر تاثیر گذار است .

مثال مرد دکترا دارد ولی زن بیسواد است در چنین موردی مسلما در زندگی با هم مشکالتی خواهند داشت . عامل دیگر عدم تفاهم زوجین می باشد.

تحلیل جالب اساتید

به گفته ی دکتر انوشه استاد روانشناسی دانشگاه تهران تفاهم از 3 تا  ت تشکیل شده است توانایی تحمل تفاوت ها…تفاهم این نیست که با طرف مقابل نقاط مشترک داشته باشی بلکه باید با نقاط افتراق کنار بیای و اون ها رو بپذیری .

باید تو زندگی توانایی تحمل داشته باشی این یه اصل مهم و حیاتیه اگه نتونی تفاوت های جزئی همسرت رو تحمل کنی و سر هر تفاوت کوچیکی باهاش جر و بحث کنی به اون زندگی رویایی که میخوای بهش نمیرسی…

فراموش نکنید هنوز 5راه دیگه برای ساختن زندگی ایده ال و بی نظیر مونده پس حتما ادامه این مقاله رو مطالعه کنید.

زندگی ایده ال و بی نظیر

راز دوم:انتقاد پذیری

علاوه بر مسئوولیت پذیری انتقاد پذیری نیز لازمه زندگی ایده ال و بی نظیر است .ممکنه بپرسی این که میشه همون تفاهم ؟؟؟ باید بهت بگم که نه!! تفاهم و انتقادپذیری با هم فرق دارند . علل بسیاری از دعواهای زن و شوهری عدم انتقاد پذیری و زود رنجی می باشد.

البته انتقاد باید همراه با راهکار و راه حل باشد تا توجیه شود. میتونی به همسرت بگی همسرم! این کاری که امروز انجام دادی زیاد جالب و خوشایند نبود اگه به جاش این کا رو انجام میدادی یهتر بود.

یا اصلا میتونی اینجوری بهش بگی که نمیخوام بگم کاری که امروز انجام دادی اشتباه بود ولی به هر حال تو اون کار رو انجام دادی و کا از کار گذشته و منتظر جواب طرف مقابل نمانید در اینصورت بهتر است همسرتان را به یک فنجان چای گرم یا قهوه دعوت کنید.

عدم ادامه دادن به این ماجرا و دعوت به یک فنجان چای این سیگنال رو به همسرت میده که من در جهت تخریب تو نیستم و هدف من بهتر کردن کیفیت زندگیمونه و هنوز هم صمیمیت بینمون برقراره.

نکته ی مهم:هرگز در مقابل فرزندان خود از همسرتان انتقاد نکنید و هرگز خانم ها در مقابل فرزندان خود به شوهرشان زور نگویند و زیاد از همسر خود انتقاد نکنید و به او گیر ندهید…

راز سوم: مشکلات کار را به خانه نیاورید

ممکن است با خودتان بگویید این را که خودمان می دانستیم . بله شاید عبارت سوم را خود میدانستیدتا در جایی خوانده یا دیده اید .

محیط کار متفاوت از محیط خانه و خانواده می باشد آوردن مشکالت کار به خانه فقط باعث بدخلقی و بد عنقی مرد و در نتیجه همسر و سایر اعضای خانواده می شود و این عوامل موجبات بیماری زنان از جمله سکته / افزایش فشار خون / کوچک شدن مغز و… می شود.

بهتر است این خطرات را جدی بگیرید و از آوردن مشکالت کار به خانه جلوگیری نمایید تا زندگی آرام و شادی داشته باشید . اگر همسرتان از شما پرسید چه؟ اگر خبر خوبی بود خب همان را بگویید اگر نیست بگویید خبری نیست .

طبق آمار بیش از 56 درصد مردان مشکلات کار را به خانه می آورند مانند حقوقم کم شد… اضافه حقوق ندادند….ترفیع مقام نگرفتم… رییسم

مرا توبیخ کرد… راه حل این است که همسر وقتی به منزل رسید با یک لبخند شیرین وارد منزل شوند و سالمی بلند بکنند تا همسرش بداند که هیچ مشکلی نیست ومحیط شاد و عالی خانه را پر از تنش نکند . باور ندارید؟ امتحان کنید!

زندگی ایده ال و بی نظیر

فراموش نکنید هنوز 5راه دیگه برای ساختن زندگی ایده ال و بی نظیر مونده پس حتما ادامه این مقاله رو مطالعه کنید.

راز چهارم: با یکدیگر رو راست باشید

صداقت مهمترین چیز در داشتن یک زندگی ایده ال و بی نظیر است. اشتباه نکنید این فقط یک دیالوگ کلیشه ای نیست که فقط در رمان ها و فیلم ها گفته می شود کامال حقیقت دارد

درستی و صداقت است که اساس زندگی ایده ال و بی نظیر را می سازد بنابر این چیزی را از همسر خود پنهان نکنید زیرا مدام به این فکر خواهید کرد که مبادا او بفهمد و این فکر و استرس همیشه همراه شما خواهد بود و زندگی شما را تلخ خواهد کرد .

وقتی همسرتان فهمید ممکن است خیلی از شما ناراحت شود و حتی زندگیان از هم بپاشد . اگر قبال ازدواج کرده اید به او بگویید اگر شرایط مالی خوبی نداری به او بگویید تا با توجه به شرایط جدید تصمیم گیری نماید.

در واقع راز چهارم این است که رازی را از همسر خود پنهان نکنید. این راز زوج های موفق است با یکدیگر صادق هستند .

راز پنجم: همیشه و در هر حال کنترل زندگی خود را به دست بگیرید

نگذارید دیگران برایتان تصمیم بگیرند قدرت و اراده داشته باشید و با توجه به شرایط و اوضاع بهترین و صحیح ترین تصمیم ها را بگیرید هرگز تحت تاثیر احساسات قرار نگیرید و میانه رو باشید و افراط وتفریط در زندگیتان نداشته باشید .

زوج های موفق برای یادگیری خود وقت صرف می کنند تا مهارت هایشان را ارتقا دهند.

زیرا آن ها می خواهند به بهترین نحو ممکن زندگی کنند آنان انعطاف پذیری دارند شما هم باید داشته باشید زندگی مثل یک مسئله می مونه که خدای رحمان فرمول حل این مسئله رو در قوانین آفرینش قرار داده کاری که ما باید بکنیم اینه که از این فرمول برای داشتن یه زندگی عالی و بی نظیر استفاده کنیم .

شما باید یاد بگیرید حرف دیگران نباید برایتان مهم باشد زیرا شما که برای دیگران زندگی نمیکنید . درسته؟ من این حرفو که خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو رو قبول ندارم.

شمانباید قبول داشته باشید نباید از ترس حرف مردم کاری رو که مطابق میلتون نیست رو انجام بدید شما باید خودتون کشتی زندگیتونو هدایت کنید تنها در این صورته که میتوانید زندگی ایده ال و بی نظیر داشته باشید.

هشدار: در صدر قرار گرفتن به معنی خود رایی و خود شیفتگی نمی باشد بلکه در جهت ایجاد حس رضایت است.

telegram-page-piogun

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن