روانشناسی بعد از ازدواج

5 روش برای داشتن زندگی زناشویی بی نظیر(قسمت دوم)

راز های بدست آوردن زندگی بی نظیر زناشویی

در ادامه مطلب قبلی که در آن به 5 راز برای داشتن یک زندگی زناشویی بی نظیر اشاره شده بود پرداختیم.قصد داریم در ادامه مطلب فوق شمارا با 5 روش دیگر برای داشتن یک زندگی زناشویی بی نظیر آشنا کنیم.

اگر موفق به مطالعه قسمت اول راه های داشتن یک زندگی زناشویی بینظیر نشدید حتما قسمت اول این مطلب را مطالعه فرمایید

راز ششم: از ساختار وخصوصیات و نیازهای طرف مقابل آگاهی داشته باشید

بدانید طرف مقابلتان چه می خواهد تا بتوانید آن خواسته را بر آورده کنید.این همونیه که تو اجتماع بهش میگن باید طرفتو بشناسی.

آگاهی و شناخت از خصوصیات و نیاز های طرف مقابل باعث ایجاد حس رضایت و همدلی بیشتر می شود بنابر این باید نیاز های یکدیگر را بشناسید تا در زمان مناسب بتوانید به آن ها پاسخ بگویید.در غیر اینصورت نمیتوانید انتظار داشتن یک زندگی زناشویی بی نظیر را داشته باشید.

راز های زندگی

راز هفتم: باورها افکار و عقاید مشترک داشته باشید

زمانی می توانید به زندگی زناشویی بی نظیر دست یابید که باورهای مشترک داشته باشید.هدف مشترک.هر دو در راستای رسیدن به آن باور یا هدف تلاش کنید.

 فرد مثبت اندیش با فرد منفی باف مسلما نمی سازد یا هر دو مثبت اندیش یا هر دو منفی باف باشید.قطع به یقین برای کامیابی در زندگی می بایست مثبت اندیش باشید .

زمانی که شما اهداف و باورهای مشترک داشته باشید حمایت طرف مقابل را به دست خواهید آورد. بنا بر این زن و شوهر هر دو باید با هم پیشرفت کنند و از همدیگر حمایت کنند.

زمانی که همسری مرد خود راحمایت می کند آن مرد ترغیب می شود و با شور و اشتیاق بیشتری به سمت هدف خود می رود پس در زندگی مشوق و حامی هم باشید.

راز های زندگی

راز هشتم: از مقایسه کردن بپرهیزید و خودتان را دوست بدارید

اغلب مقایسه کردن های بی مورد موجب بروز اختالف میان زن و شوهر می شود مثال زن به مردش می گوید:شوهر دوست من این کار را می کند.. همه مرده این کار را برای همسرانشان انجام می دهند …یا مثال می گن تومرد نیستی… یا آخه به توام میگن مرد؟؟؟

یا مثال مرد ها به خانم هاشون میگن: ببین خواهرم واسه شوهرش چیکار میکنه ولی تو واسه من هیچ کاری نمی کنی.. یا مثال میگه ببین مادرم چه غذاهای خوبی درست می کنه ؟ دستپخت اون بهتره و از این مثال ها زیاده…

راه حل این است که همسرتان را همانطور که هست بپذیرید و احترامش کنید زیرا همه که مثل هم نیستند به جای مقایسه کردن و توجه به نقاط منفی به نقاط مثبت و توانایی ها و استعداد های خاص او توجه کنید و از او تعریف کنید که اینگونه بهتر است.

اگر موفق به مطالعه قسمت اول راه های داشتن یک زندگی زناشویی بینظیر نشدید حتما قسمت اول این مطلب را مطالعه فرمایید

راز نهم: پایبند به تعهدات و وظایف خود باشید

به قولی که می دهید عمل کنید و در اجرای آن چیز دیگری را واسطه قرار ندهید . پایبندی به عهود یکیاز اصول مهم می باشد که در قرآن آمده است ..افوا بالعقود…. ای کسانی که ایمان

آوردید به عهود و تعهدات خود عمل کنید و نکته ی مهمتر اینکه اجرای قول و وظیفه ی خود را منوط به اجرای قول طرف مقابل ننمایید .

به مثال زیر توجه کنید:

مردی به همسر خود می گوید تو جرا به حرف من گوش نمی کنی و به من احترام نمی گذاری؟

در مقابل زن به شوهرش می گوید : تو اصال به من توه نداری و به من محبت نمی کنی؟

مرد می گوید:زمانی که تو به حرفم گوش نمی دهی من چطور به تو محبت کنم؟؟؟

در مثال بالا  زن و شوهر می خواهند یکدیگر را وادار کنند خواسته طرف مقابل را انجام دهند.

هر کس باید نسبت به وظایف و تعهدات خویش پایبند باشد

هر کس باید نسبت به وظایف و تعهدات خویش پایبند باشد این ربطی به غرور مردانه و زنانه ندارد که هرکس انجام دهد غرورش می شکند و تسلیم شده است . تسلیم شدن و کم آوردن از واژه های مخرب می باشد که می بایست از آن ها دوری کرد.

راز های زندگی

راز دهم: بخشیدن

این یک پدیده ی جدید نیست و از زمانیکه چشم گشوده ایم  بخشش و بخشیدن وجود داشته است .این مختص زن و شو هر نیست و مربوط به همه ی افراد  می باشد .

زن و شوهر باید در زندگی بخشش و گذشت داشته باشند عذر خواهی کلمه ی ساده ایست اما هر کسی حاضر به عذرخواهی کردن نیست در حالیکه با همین کلمه ساده بسیاری از مشکالت حل میشود اگر نمی توانید بیان کنید بنویسید پیام بدهید یک شاخه گل هدیه هم می تواند کارساز باشد مخصوصا خانم ها که عاشق هدیه گرفتن هستند .

مرد ها باعمل کردن حرف می زنند ممکن است مستقیما عذرخواهی نکنند اما عمل یا کاری را انجام می دهند که بیانگر عذرخواهی است مانند آشپزی کردن یا تمییز کردن منزل و….

 

امیدوارم که این مطلب را مفید دانسته باشید.

telegram-page-piogun

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن