روانشناسی بارداری

تغذیه مناسب در زمان بارداری چیست

تغذیه مناسب در زمان بارداری چیست

در این مقاله در مورد اینکه تغذیه مناسب در زمان بارداری چیست صحبت خواهیم کرد.پس با صرف 5 دقیقه این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

برای آنکه کودک شما سالم رشد کند ،از یک برنامه غذایی متعادل پیروی کنید.شما نیاز دارید که به قدر کافی مواد پروتئینی ،نشاسته ای،چربیفویتامین ها و نمک های کافی و آب وارد بدن خود سازید.

حتی پیش از باردار شدن شما نیازمندید که بر اسید فولیک بدن خود بیافزایید.اسید فولیک برای رشد و نمو مغز و دستگاه عصبی مرکزی کودک بی نهایت ضروری است.

اسید فولیک در میوه ها،سبزی ها و حبوبات  وجود دارد.پزشک شما ممکن است به شما توصیه کند که از قرص های اسید فولیک نیز استفاده کنید.

تغذیه مناسب در زمان بارداری چیست

در سه ماه اول بارداری لازم است

که از یک شیوه غذایی کامل که دارای مواد لازم باشد ،پیروی کنید.زیرا اندام های کودک آینده شما در حال تکمیل شدن و رشد و نمو هستند و برای این کار نیاز به تمامی مواد پایه غذایی دارند.

از چهار ماهگی تا نه ماهگی دوران بارداری می باسیت غذای بیشتری صرف کنید .از چهار ماهگی تا شش ماهگی بدن شما خود را آماده می کند که نوزاد را بعد از تولد شیر بدهد و از شش تا نه ماهگی کودک به سرعت رشد می کند.

در دوران بارداری به ویژه بعد از ماه سوم ،لازم است شما روزانه 350 کالری بر مواد غذایی خود بیافزایید.بهتر است این 350 کالری از مواد پروتئینی و نشاسته ای همراه با میوه ها و سبزی تامین شود.

تغذیه مناسب در زمان بارداری چیست

اگر شما مادر عزیز به سن 25 سالگی نرسیده اید بدن خودتان نیز نیاز به رشد و نمو دارد .بنابراین غذای سالم و کامل تناول کنید،به خصوص شیر و لبنیات را فراموش نکنید .

تغذیه مناسب در زمان بارداری چیست

به یاد داشته باشید:

  • در دوران بارداری غذاهارا در وعده های کوچک صرف کنید.
  • هر وقت گرسنه اید ،غذا میل کنید حتی اگر ظرفیتتان یک لقمه است.
  • وعده های غذایی شما متعدد ولی مختصر باشد.

تغذیه و وزن در دوران بارداری:

برای آنکه نوزادی سالم و قوی داشته باشید لازم است در دوران بارداری از تغذیه سالم و منظم استفاده کنید.جنین در بدن ما از وجودتان تغذیه میکند.

اگر در دوران بارداری خوب غذا بخورید هم خودتان و هم جنین سالم خواهید ماند.در دوران بارداری افزایش وزن طبیعی است و این افزایش وزن بهتر است که به صورت منظم و یکنواخت انجام گیرد.

در سه ماه اول بارداری جمعا 1 تا 2 کیلو و بعد از آن هر هفته در حدود نیم کیلو مطلوب است.این اضافه وزن باید به صورت تدریجی شکل گیرد.

تغذیه مناسب در زمان بارداری چیست

اگر وزن شما سریعا بالا رفت حتما مشکلی وجود دارد که باید به پزشک خود مراجعه کنید.در دوران بارداری از رژیم های لاغری پیروی نکنید.

این امر برای نوزاد خطرناک خواهد بود،بهتر است از مصرف مواد چربی و قندی پرهیز کنید.رژیم غذایی بی نمک نیز برای جنین خطرناک است.

کودک شما نیاز به مقداری نمک دارد تا بتواند به طور سالم رشد کند.اما بهتر است از خوردن مواد شور مانند چیپس و خیار شور خود داری کنید.

telegram-page-piogun

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن