تاج عروس

تاریخچه ی تاج عروس

تاریخچه ی تاج عروس

در این مقاله کوتاه قصد داریم به تاریخچه ی تاج عروس بپردازیم و به ویژگی های آن و البته تمامی نکاتی که باید بدانید اشاره کنیم .پس پیشنهاد میکنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

تاریخچه ی تاج عروس ، احتمالا قدیمی ترین شکل تزئینی سرامیکی زنانه است. با آن عروس می تواند خلوص خود را نمادین کند و همچنین نماد وضعیت برای خانواده اش بود. به خصوص در مناطق کشاورزی، تاج عروس بسیار محبوب بود. در چندین منطقه، عروس پس از رفتن به کلیسا به تاج زدن خود می رسد و آن را بر روی میز عروسی آویزان می کند به عنوان نشانه ای از صلح.

طراحی تاج های عروسی بسیار متنوع است و بستگی به مکان و منطقه دارد. برای شروع از آنها با گل، شاخه های قارچ، گیاهان و میوه های رسیده تزئین شده بود.  بعدها و حتی امروز، مواد گرانقیمت مانند مروارید، الماس، نقره و طلا استفاده شد.

 تاج های عروس گرانقیمت تنها میتواند توسط خانواده های ثروتمند تهیه شود.زیرا تهیه تاج های عروسی گران قیمت از توان تهیه خانواده های کم درآمد خارج بود.

تاریخچه ی تاج عروس

پیشنهاد ویژه پیوگان:زیباترین کفش های عروس رز گلد 2019 را مطالعه فرمائید

اغلب کلیساها یا کلیساها تاج های عروسی داشتند و می توانستند آنها رادر اختیار افراد کم درآمد قرار دهند. در قرن هجدهم، تاج های عروسی در بسیاری از نقاط توسط جوراب عروسی جایگزین شده بود، همانگونه که قفقاز قرن چهارم نیز بوده است.

هنگامی که شاهزاده خانم ماری ساکس آلتنجبور با شاه جورج هفتم از هانوور ازدواج کرد، او تاج بزرگ و طلایی را پوشید و او تاج کوچک عروسی طلایی اندکی داشت.

چنین تاج های عروس به طور سنتی با یک لباس ملی یا محلی (به عنوان مثال Tracht در آلمان یا اتریش) یا به عنوان یک اقلام ارزان قیمت به شکل تاج کوچک یا دیادوم پوشیده می شود.

در نروژ، سوئد و صربستان، تاج های عروس نقره ساخته می شدند؛ در بایرن، سیلسیا از سیم طلا، سنگ های شیشه ای و فلکه های فلزی پر زرق و برق.

در جنگل سیاه، تاج های عروس نیز دارای مروارید، توپ شیشه ای، آینه و روبان یا گلدان کاغذی هستند. تاج های محلی براق همیشه به نام Schäppel شناخته می شوند و در طراحی از مکان به مکان متفاوتند. بینش در محدوده Schäppel در جنگل سیاه مجموعه ای است که در موزه هنرهای زیبایی Black Forest در Haslach ساخته شده است.

تاریخچه ی تاج عروس

پیشنهاد ویژه پیوگان:لباس عروس های سری آرابلا را مطالعه فرمائید

به اصطلاح Borta توسط Sorbs در Lusatia پوشیده شده است.

در Thuringia آنها Hormt را به عنوان بخشی از لباس های کشاورزی در Altenburg می پوشند.

 تاج های عجیب و غریب اسکاندیناوی امروز معمولا از برنج، نقره یا طلا ساخته شده است، مانند یک نوع کورنت کوچک شاهزاده خانم سبک و اغلب دارای جواهرات و دکوراسیون زیبا

telegram-page-piogun

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن