آداب ازدواج در جهان

آداب و رسوم ازدواج در کشور هندوستان

آداب و رسوم ازدواج در کشور هندوستان

در این مقاله به آداب و رسوم ازدواج در کشور هندوستان خواهیم پرداخت .بنابراین پیشنهاد میکنیم با صرف 1 دقیقه از وقت خود این مطلب را مطالعه فرمائید.

آئین ازدواج در کشور های دنیا بسیار متفاوت است.در کشور هندوستان آداب و رسوم عجیبی مرسوم است.که بیشتر مواقع بجای اینکه بگوییم جالب باید از کلمه ی عجیب استفاده کنیم.

پیشنهاد ویژه پیوگان : آداب و رسوم ازدواج در کشور ترکیه را مطالعه کنید

به طور مثال در پاره ای از مواقع مقدار جهیزیه ای که به عروس میدهند مشخص کننده شان و منزلت خانواده عروس است.از عجیب ترین آداب و رسوم ازدواج در کشور هندوستان میتوان از خواستگاری خانواده دختر از پسر یاد کرد.

بعد از انجام خواستگاری توسز خانواده دختر و قبول پیشنهاد از طرف پسر،او به همراه خانواده خود به همراه یک دست لباس خانه دختر رفته که این امر به منزله قبول ازدواج است.

این رسم اصلاحا سگاتی گفته میشود.عجیب تر اینکه در یکی از شهر های کشور هندوستان پسر ها برای همین مسئله به فروش میرسند و خانواده دختر های دم بخت خریداران این پسر ها هستند.

این رسم حدودا 600 سال است که در باغ انبه ای در یک روز خاص انجام می شود.قیمت تقریبی چیزی معادل 3 الی 300 هزار روپیه می باشد.

از موضوع خرید و فروش داماد که بگذریم تعیین روز عروسی به عهده ی طالع بین می باشد و در روز عروسی داماد همراه با یک اسب سفید و همچنین گروه موسیقی به دنبال عروس می روند.

آداب و رسوم ازدواج در کشور هندوستان

پیشنهاد ویژه پیوگان : آداب و رسوم ازدواج در سمنان را مطالعه کنید

جاری شدن عقد بین عروس و داماد در معابد و زیر نظر روحانیون و با شرایط ویژه ای انجام میشود.که دامن عروس و عمامه داماد به هم گره میخورد و باید  هفت مرتبه دور آتشی که در معبد روشن است طواف کنند.

اجرای مراسم عقد معمولا حدودا 3 الی 6 ساعت زمان می برد و عروس و داماد حق ندارند تا 12 ساعت غذا بخورند .عروس ها در شب عروسی معمولا یک دست ساری با رنگ قرمز و بسیار شکیل می پوشند و داماد ها نیز کت کرم رنگ به همراه عمامه قرمز رنگ می پوشند.

از نکات جالب آداب و رسوم ازدواج در کشور هندوستان استفاده از اختر شناسی برای تعیین تفاهم جنسی بین عروس و داماد است

یکی دیگر از جالب های آداب و رسوم ازدواج در کشور هندوستان این است که اگر دختر به سن ازدواج برسد تنها 3 سال فرصت دارد ازدواج کند در غیر اینصورت دختر آزاد به انتخاب همسر خود است که درآئین گناه محسوب می شود.

کشور هند پائین ترین میانگین سنی ازدواج در کل دنیا را دارد .گزارش ها حاکی از آن است که نوزاد از 6 ماهگی به بالا به عقد هم در می آیند.

در بعضی از مناطق کشور هندوستان آداب چند همسری مرسوم است.به طور مثال 4 برادر همزمان با یک زن ازدواج می کنند و همگی به زن دسترسی یکسانی دارند.

نکته عجیب تر اینکه تمام فرزندانی که در این خانواده به دنیا می آیند متعلق به برادر بزرگتر خانواده هستند.در مجموع میتوان به این نکته اشاره کرد که پیچیده ترین و عجیب ترین رسوم ازدواج مربوط به کشور هندوستان است.

telegram-page-piogun

برچسب ها

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن