آداب رناشوئیآموزش مسائل زناشویی

رشد جنسی چیست و از چه زمانی در انسان ظاهر میشود

رشد جنسی چیست و از چه زمانی در انسان ظاهر میشود

در این مقاله کوتا سعی داریم به این مسئله بپردازیم که رشد جنسی چیست و از چه زمانی در انسان ظاهر میشود.با صرف 5 دقیقه این مطلب را تا انتها مطالعه فرمائید.

یک از نکات حیرت انگیزی که در تاکید فروید بر انگیزش جنسی دیده میشود پای فشردن بر این مطلب است که میل جنسی به طور ناگهانی در ین بلوغ ظاهر نمیشود،بلکه از بدو تولد وجود دارد و به تدریج تکامل می یابد.

در زمان فروید عده ای این نظر را اهانتی به دنیای پاک و معصوم کودکی تلق می کردند.اما فروید پاسخ داد که انچه او گفته است حقیقتی است که قرن ها ندیمه ها و دایه ها از آن آگاه بوده اند.

رشد جنسی چیست و از چه زمانی در انسان ظاهر میشود

گرچه هنوز در مورد تعبیر فروید از رشد جنسی اختلاف نظر فراوان وجود دارد،ولی شواهدی که در طول قرن حاضر گرد آمده،موید درستی کلی این نظر است .

شواهد عملی فراوان نشان می دهند که میل جنسی تا حدودی از همان آغاز تولد وجود دارد و به تدریج تکامل می یابد.مثلا مشاهده نشان داده است که در همان سال اول زندگی حساسیت احلیلی و نوعی استمنا در کودکان مشهود است.

رشد جنسی چیست و از چه زمانی در انسان ظاهر میشود

پیشنهاد ویژه پیوگان :حرف هایی که خانم ها عاشق شنیدنشان هستند را مطالعه فرمائید

همراه با رشد عمومی،علاقه نسبت به مسائیل جنسی افزایش می یابد و کودکان کنجکاوی فوق العاده ای نسبت به نشان میدهند.گزارش گروه کثیری از مادران نشان می دهد که بین سنین 2 تا 5 سالگی کودکان سوالات زیادی درباره ی اختلاف اندامی زن و مرد و چگونگی بوجود آمدن بچه از والدین خود می پرسند.

در یکی از تحقیقات تقریبا نصف مادران اطفال کودکستانی اظهار داشتند که در کودکان خود نوعی از بازی های جنسی و بازی با آلت بوده اند.

رشد جنسی چیست و از چه زمانی در انسان ظاهر میشود

در همین سنین دیده شده است که به رغم ناراحتی والدین ،کودکان اندام جنسی دیگران را تماشا می کنند و اندام جنسی خود را به دیگران نشان می دهند.

در بعضی از قبایل ابتدایی دیده شده است که اطفال شش الی دوازده ساله به طور آشکارا با آلت خود بازی می کنند و سرگرم استمنا می شوند و گاهی دختر ها و پسر ها در بازی خود ادای مقاربت در می آورند.

در این قبایل ابتدایی والدین آزادانه اطلاعات مربوط به مسائل جنسی را در اختیار فرزندان خود می گذارند و کودکان اجازه دارند که اعمال جنسی والدین خود را تماشا کنند.

پیشنهاد ویژه پیوگان :نکته های حیاتی برای تقویت رابطه همسران را مطالعه فرمائید

در بعضی از قبیله ها نیز کودکان بزرگتر ،کلبه های کوچکی از گل می سازند و به بازی زناشوئی می پردازند.به طور کلی بازی های کودکان ناقص و نارس است.

مشاهده رفتار جنسی ادمیان و حیوان ها نشان می دهد که انگیزش جنسی از سنین بسیار پائین شروع و در بلوغ شکوفا می شود.دلایلی در دست است که گونه های ناشیانه فعالیت جنسی ار قبیل بازی های خشن ،دنبال کردن دختر ها و نوازش های جنسی در تکوین رفتار جنسی نقش مهمی دارند.

استمنا و همجنس خواهی در نوجوانان تا اندازه ای ناشی از حس کنجکاوی و تا حدی جانشین عمل کامل جنس است.

telegram-page-piogun

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن