روانشناسی قبل از ازدواج

رابطه مستقیم شناخت بهتر و ازواج موفق

رابطه مستقیم شناخت بهتر و ازواج موفق

در این مقاله بهرابطه مستقیم شناخت بهتر و ازواج موفق خواهیم پرداخت پس تا انتها این مطلب را دنبال کنید.حتما شنیده اید که میگویند ازدواج یک ریسک است ،هرچقدر هم قبل از ازدواج محتاط باشید و همه جوانب را بسنجید با هم معلوم نیست نتیجه آن ازدواج موفقی باشد.

آداب و رسوم ازدواج در کشور ترکیه

اما روانشناسان و و مشاوران خانواده این نظریه را تایید نمی کنند و معیار های یک ازدواج موفق را پلی برای داشتن یک زندگی موفق می دانند.

پیشنهاد ویژه پیوگان:نشانه های عاشق شدنرا مطالعه کنید

 ازدواج موفق اتفاقی نیست،باید برای خوشبختی برنامه بریزید و در مسیر این برنامه حرکت کنید.اگر قرار است یک زندگی ایده آل داشته باشید نمی توانید به حداقل ها قانع شوید.شما باید برای بدست آوردن عشق بیشتر سلامت بیشتر تعهد و ایمان بیشتر و شادی بیشتر تلاش کنید.

مهمترین مکته برای داشتن یک ازدواج موفق این است که شناخت مقدم بر عشق باشد.به عبلرت دیگر یک انتخاب درست بر مبنای شناخت شکل میگیرد و بعد از شناخت طرف مقابل ، عشق بوجود می آید .

رابطه مستقیم شناخت بهتر و ازواج موفق

متاسفانه این روز ها دختر ها و پسر ها ابتدا عشق را تجربه می کنند و بر پایه آن میخواهند به شناخت برسند و این در حالی است که این عشق ظاهری چشم آن ها را روی حقایق و عیب های طرف مقالبل می بندد و در مدت کوتاهی پس از آغاز زندگی مشترک شان به این نتیجه میرسند که عشق برای خوشبخت شدن کافی نیست.

البته این طور نیست که مشکلات پیش آمده قبل از ازدواج و دوران دوستی و نامزدی وجود نداشته ،بلکه دوست داشتن های بدون شناخت و دلبستگی های احساسی مانع شده تا طرفین واقع بین باشند و عیب های طرف مقابل خود را ببینند و اگر هم دیده اند از آن چشم پوشی کرده اند به امید این که بعد از ازدواج بسیاری از مشکلات حل خواهند شد.

پیشنهاد ویژه پیوگان:باورهای نادرست در مورد ازدواجرا مطالعه کنید

زندگی ایده ال و بی نظیر

پیش شرط های لازم برای رسیدن به شناخت قبل از ازدواج

مهم ترین قدم ،رسیدن به خودآگاهی و طی کردن مراحل خودشناسی است.فرد باید قبل از هر انتخابی نقاط ضعف و قدرت خود را به طور کامل بشناسند.هدف و ارزش های زندگی اش را مشخص کند و با شناسایی ملاک های یک انتخاب موفق دست به انتخابی شایسته بزنند.

پیشنهاد ویژه پیوگان:حرف هایی که خانم ها عاشق شنیدنشان هستند را مطالعه کنید

روانشناسان معتقدند فردی میتواند انتخاب شود و دست به انتخاب بزند که مراحل پنجگانه بلوغ(رشد جسمانی،عقلانی،اجتماعی،اخلاقی و روانی)را گذرانده باشد.

البته نمیتوان این مضوع را نادیده گرفت که هیچ انسانی کامل نیست و باید فردی را انتخاب کنیم که تا حد ممکن به ایده آل های ما نزدیک باشد و هیچ صد درصدی وجود ندارد.

telegram-page-piogun

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن