آموزش مسائل زناشویی

هورمون های زنانه و مردانه چیست

صفات مردانه و زنانه چگونه عمل میکند؟

هورمون های زنانه و مردانه چیست

در این مقاله قصد داریم به صورت نسبی در مورد اینکه هورمون های زنانه و مردانه چیست و صفات مردانه و زنانه چگونه عمل میکند صحبت کنیم.

در زنان بالغ خارج کردن تخمدان ها الزاما میل جنسی یا لیبیدو(در اینجا به صورت علاقه و تمایل به میل جنسی تعریف شده است)یا توانایی جنسی را کاهش نمیدهد.

زنان بعد از یائسگی به روابط جنسی خود ادامه میدهند.غالبا بدون اینکه تغییر زیادی از نظر فرکانس نسبت به زمان قبل از یائسگی در آن ها دیده شود.

پیشنهاد ویژه پیوگان:رشد جنسی چیست و از چه زمانی ظاهر میشود را حتما مطالعه کنید

هرمون های زنانه و مردانه چیست

این تداوم ممکن است ناشی از ادامه ترشح استروژن ها ایندروژن ها از قشر فوق کلیوی باشد.اما همچنین ممکن است از درجه بیشتر آنسفالیزاسیون اعمال جنسی در انسان و رهایی نسبی آن ها از کنترل غریزی و هرمونی ناشی باشد.

درمان با هرمون های جنسی علاقه و تمایل جنسی را در انسان افزایش می دهد.مثلا تستسترون لیبیدو را در انسان افزایش می دهد و استروژن هایی که برای درمان بیماری هایی از قبیل سرطان پروستات به کار می روند نیز همین اثر را دارند.

به همین ترتیب تجویز تستسترون در همجنس یازان تمایل جنسی آن را به همجنس بازی تشدید می کند.اما آن را به یک رفتا جنسی تبدیل نمی کند.

صفات مردانه و زنانه و هورمون های زنانه و مردانه چیست؟

صفات مردانه:

قدرت،برتری جویی و پیروزمندی ،تمایل به مفاهیم مجرد و کلی،تمایل به آزمایش و عمل،توجه به امور کلی و اساسی،رجحان دادن حیثیت و آبرو،به کار بردن احکام منطقی و معقول،مقاومت بیشتر در مقابل رنج روحی تا رنج بدنی ،سخت دل و خشن،خونسرد،روشنفکر،منطقی و موشکاف،منظم و مال اندیش،عمیق،قوی ، آمر و مستبد،مستقل و شجاع ،خوددار،جسور،متجاوز و گستاخ،دارای خصلت پدرانه ،جدی و جذاب،ثابت قدم،زشت،اعتماد به نفس،مثب اندیش،بی ملاحظه و علاقمند به آسایش،جوانمرد،شهوت ران و بی رحم

پیشنهاد ویژه پیوگان:تغذیه مناسب در زمان بارداری چیست؟ را حتما مطالعه کنید

 

هیچ یک از صفات فوق و صفات ذیل از نظر علمی لزوما قطعی و ثابت شده نمی باشند.

صفات زنانه:

خواهش و ظرافت ،علاقمندی به نگهداری وضع موجود،تمایل به مفاهیم محسوس و جزئی،تمایل به تماشا و نظر ،توجه به جزئیات و جنبه ی تفصیلی امور،رجحان دادن خوشی و لذت بردن از زندگی

به کار بردن احکام ارزشی و عاطفی ،تحمل بیشتر در برابر رنج بدنی تا رنج روحی ، مهربانو آرام،احساساتی و حساس،روشن بین،فاقد حس مال اندیشی ،گیج و با هرکاتی از روی بی اختیاری،دلربا،فریبا ولی مسخره و مجذوب مرد

صفاتی هستند که خانم ها دارا می باشند.امیدوارم این مطلب را مفید دانسته باشید و در به اشتراک گذاری آن مارا همیاری کنید.با سپاس فراوان از شما.

telegram-page-piogun

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن